تبلیغات
اعزام دانشجو به اسپانیا و قبرس
   Homaye Danesh Study Services  (HDSS)       E-Mail: info@hdss.ir      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 44079934      Fax: +98 (21) 44086693  
   
به وب سایت مؤسسه همای دانش خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
تحصیلات دانشگاهی در اسپانیا

تحصیلات  در اسپانیا از 3 مقطع تشکیل شده است: کارشناسی  (4-3 سال)، کارشناسی ارشد (2-1 سال) و دکترا (5-3 سال). به موازات تحصیل، دانشجو میتواند در کلاسهای زبان اسپانیایی نیز شرکت کند(شرکت در این دوره برای دانشجویانی که دوره تحصیلی آنها به زبان اسپانیایی یا انگلیسی- اسپانیایی میباشد ضروری است). فراگیری زبان اسپانیایی برای افرادی که مایل به دریافت اقامت هستند ضروری نمیباشد ولی بسیار مؤثر است و کمک میکند که شما هر چه سریعتر با محیط جدید و زبان آن آشنا شده و شانس خود برای ورود به بازار کار در این کشور را به حداکثر برسانید.

 
1- کارشناسی:برای ورود به مقطع کارشناسی در دانشگاههای دولتی اسپانیا داوطلب باید در آزمون ورودی شرکت کند. از آنجایی که این آزمون به زبان اسپانیایی برگزار میشود شرکت در آن برای داوطلبان ایرانی توصیه نمیشود. اما داوطلبانی که دارای دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالا از ایران باشند و یا حداقل مدرک کاردانی از ایران را دارا باشند ، به شرط تایید و قبول مدارکشان در وزارت علوم اسپانیا میتوانند وارد این دوره ها شوند (فرآیند این کار توسط موسسه قابل انجام میباشد). طول تحصیل کارشناسی 3 سال بعلاوه یک سال دوره زبان اسپانیایی (برای اتباع خارجی) میباشد. لازم به توضیح است که شانس ورود به این دوره ها برای افرادی که سن شان کمتر از 25 سال  به علاوه یک مدرک دانشگاهی از ایران باشند بسیار بالاتر است.
 توجه: دانشگاههای خصوصی نیاز به آزمون وروردی یا داشتن مدرک دانشگاهی از ایران ندارند و تحصیل در آنها معمولا به زبان انگلیسی و همراه با شهریه است.

 2- کارشناسی ارشد: داشتن مدرک کارشناسی معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. زبان تحصیل در این دوره انگلیسی، اسپانیایی و یا انگلیسی- اسپانیایی (به صورت توام) میباشد. توصیه میشود داوطلبان قبل از ورورد به اسپانیا اقدام به آموزش این زبان نمایند. طول تحصیل دو سال به زبان انگلیسی یا سه سال به زبان اسپانیایی است. نوع آموزش در این مقطع کورس درسی به همراه پایان نامه است.
 3-دکترای تخصصی: داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. طول تحصیل در این دوره از 5-3 سال متغیر است. زبان تحصیلی انگلیسی و به صورت کورس و پایان نامه است.

در حال حاضر داشتن نمره زبان از شرایط اصلی ورود به دانشگاههای اسپانیا نیست. ولی توصیه میشود متقاضیان قبل یا بعد از تشکیل پرونده جهت دریافت نمره زبان اقدام کنند

جهت اطلاع از شرایط و نحوه پذیرش به بخش تعرفه خدمات مراجعه فرمایید.
  
پیوندها
 ستاد مجازی اعزام دانشجو
 شرکت امید ایرانیان
 مؤسسه شبکه دانش
 وزارت بهداشت
 وزارت علوم
 اداره کل بورس و اعزام
 سفارت ایران در نیکوزیا
 سفارت ایران در مادرید
 سفارت قبرس در تهران
 مؤسسه رؤیای دانش
تحصیلات,دانشگاهی,اسپانیا,